Posadzki poliuretanowe

Poliuretan znany jest nam od wielu lat. Na dobre zagościł już w wielu gałęziach produkcji i przemysłu. Nie sposób sobie wyobrazić nowoczesnych urządzeń, które nie zawierają w sobie elementów wykonanych z poliuretanu. Różnego rodzaju urządzenia chłodnicze odizolowane są od otoczenia właśnie pianką poliuretanową. Domy ocieplane są elementami zawierającymi ten związek chemiczny, a w ostatnim czasie prowadzone są badania nad wykorzystaniem polimerów w farmaceutyce.

Rozwój branży budowlanej sprawia, że potrzebne są coraz nowsze rozwiązania, które podnoszą wytrzymałość konstrukcji oraz ułatwiają montaż poszczególnych elementów naszego domu. Dzięki zastosowaniu poliuretanu do produkcji podłóg betonowych i posadzek zyskujemy bardzo estetyczny wygląd oraz dodatkowe parametry techniczne nowo wylanej podłogi. Posadzki wykończone poliuretanem nie tracą swojej barwy oraz są bardziej odporne na ścieranie, oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo dzięki wyższym parametrom pozwalają na niższe koszty eksploatacyjne oraz rzadsze naprawy, oraz poprawki.

Powłokę poliuretanową nakładamy bezpośrednio na beton, posadzki z żywicy lub na płytki ceramiczne. Powłoka z tego niesamowitego związku chemicznego tworzy barierę ochronną dla niższych warstw oraz sprawia, że podłogi betonowe nie muszą być już szare i ponure. Dzięki możliwości dodania pigmentu do masy poliuretanowej otrzymać możemy różnokolorowe powierzchnie odporne na promienie UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym aspektem przemawiającym za wyborem poliuretanowej podłogi jest fakt, że jest on bardzo dobrym izolatorem. Dzięki temu zminimalizujemy straty ciepła, jakie mogą się pojawiać przy innych rozwiązaniach budowlanych.

Dzięki różnorodnym właściwościom poliuretan jest jednym z najczęściej wybieranych i stosowanych tworzyw sztucznych na świecie. Wykonane z niego elementy znajdziemy w każdym domu. Niskie koszty produkcji sprawiają, że wybierany jest jako materiał do wykańczania dużych powierzchni jak fabryki oraz hale magazynowe.