Mole w szafie.

Każdy z nas ma zapewne w swojej szafie lub komodzie ulubione ubrania, które zakłada na wyjątkowe okazje. Co, jednak jeżeli w naszej szafie pojawią się malutkie owady, które z upodobaniem niszczą i zjadają kawałek po kawałku nasze ubrania? Wtedy przychodzi czas na drastyczne środki, które pozwolą nam się pozbyć szkodników z naszych ubrań. Na mole najlepsze są sprawdzone sposoby, jakie stosowały nasze babcie.

Tuż po tym, jak zauważymy w naszym domu mole, powinniśmy dokładnie wyprać nasze wszystkie ubrania. Warto do tego celu wykorzystać bardzo dobre detergenty, które pozwolą nam się pozbyć z odzieży brudu, potu oraz resztek złuszczonego naskórka. Jeżeli wypierzemy nasze ubrania w temperaturze minimum 48 stopni Celsjusza, to jest duża szansa na to, że pozbędziemy się nie tylko owadów, ale także larw, które są dosyć odporne na działanie detergentów. Przed praniem warto jednak sprawdzić, czy nasza odzież może być prana w takiej temperaturze. Kolejnym etapem jest dokładne wysprzątanie szaf i regałów, w których przetrzymujemy ubrania. Warto do tego celu wykorzystać detergent o działaniu dezynfekującym.

Co, jednak jeżeli nasza odzież nie może być prana w wysokiej temperaturze? Nie ma problemu, możemy skorzystać z pralni chemicznej. Dzięki chemicznemu praniu skutecznie pozbędziemy się moli i innych zanieczyszczeń z naszej delikatnej odzieży. Dobrym sposobem jest też wymrażanie. Wystarczy, że nasze wełniane ubrania włożymy do woreczka foliowego lub plastikowej torby i umieścimy w zamrażarce na dzień, lub dwa. Po takim zabiegu możemy wyprać ubrania w odpowiedniej i zalecanej przez producenta temperaturze.

Aby mole nie pojawiły się ponownie, powinniśmy rozwiesić w szafie oraz w innych meblach, w których przetrzymujemy ubrania saszetki z lawendą. W sklepach możemy znaleźć też inne produkty na bazie lawendy, które pozwalają skutecznie odstraszyć mole i na zawsze pozbyć się tego skrzydlatego problemu. W skutecznej walce z tym owadami pomogą nam też wszelkiego rodzaju mleczka do czyszczenia lub inne detergenty.