Techniki dywanowe.

Decydując się na założenie biznesu związanego ze sprzątaniem biur oraz mieszkań powinniśmy przygotować się na sporą ilość nauki. Wielu osobom wydaje się, że sprzątanie zawodowe nie jest niczym skomplikowanym i że nie różni się od sprzątania we własnym domu. Nic bardziej mylnego. Aby utrzymać wysoki standard usług oraz świadczyć ekspresowe usługi sprzątające w tej branży są określone pewne techniki sprzątania, które różnią się dla poszczególnych powierzchni, w jakich przyjdzie nam robić porządki. Inaczej sprząta się biura a inaczej klatki schodowe lub hale przemysłowe.

Jednym z najtrudniejszych elementów do sprzątania są dywany. Przez lata firmy sprzątające opracowały techniki dywanowe, które pozwalają na szybkie i efektywne sprzątanie nawet najbardziej zabrudzonych dywanów. Pierwszym etapem sprzątania dywanu jest pozbycie się zabrudzeń nierozpuszczalnych. Do tego celu stosuje się tradycyjne odkurzacze o wyższej mocy ssącej, które pozwolą na pozbycie się m.in. piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, które nie rozpuszczą się w wodzie.

Kolejnym etapem czyszczenia dywanu jest rozpuszczenie pozostałego brudu. Do tego celu stosuje się kilka metod zależnych od rodzaju zabrudzenia. Inaczej będziemy czyścili plamy z farby a inaczej z krwi czy oleju. Do tego celu wykorzystuje się środki chemiczne, mechaniczne czyszczenie oraz wysoką temperaturę. Na ostateczny efekt czyszczenia dywanu ma największy wpływ właśnie ten etap. Wiele firm sprzątających zaniedbuje go, przez co ich usługi są mało profesjonalne. Kolejny etap to usuwanie brudu. Do tego zadania wykorzystywane są specjalne odkurzacze piorące, które potrafią odessać nawet najbardziej wbity we włókna dywanowe brud.

Ostatni z etapów to suszenie. Można do tego celu wykorzystać specjalne urządzenia suszące, które w bardzo szybkim tempie pozwolą na odparowanie wilgoci z dywanu lub też tradycyjnie wysuszyć dywan na wolnym powietrzu. Najbardziej profesjonalną metodą jest oczywiście wysuszenie dywanu za pomocą suszarki przemysłowej.